Start

Uczelnia

Rekrutacja

Dziekanat

E-Uczelnia

Kontakt

Kontakt

58 - 623 09 22

Erasmus+  w pytaniach i odpowiedziach PWSNS w Gdyni otrzymała rozszerzoną Karte Uczelni Erasmusa (EUCX).

Studenci wyjeżdżają najczęściej na jeden semestr studiów w uczelni partnerskiej. Pobyt może zostać przedłużony do dwóch semestrów w ramach tego samego roku akademickiego, co wiąże się z dodatkowymi formalnościami – indywidualne wnioski są rozpatrywane przez Rektora uczelni. Praktyka studencka obejmuje okres wakacyjny od 1 lipca do 30 września.

Aby zrealizować studia zagraniczne, możesz wyjechać po ukończonym pierwszym roku studiów. Na praktykę wyjeżdża się najczęściej w wakacje, by nie opuścić zajęć w macierzystej Uczelni.

Student wyjeżdżający na studia w ramach Programu Erasmus otrzymuje stypendium, które pokrywa większą część wydatków związanych z wyjazdem (tkj. zakwaterowanie, wyżywienie). Student pokrywa koszty transportu i ubezpieczenie, oraz ewentualne inne wydatki. Student NIE PŁACI CZESNEGO ZA SEMESTR ani w PWSNS ani w Uczelni Partnerskiej w trakcie wyjazdu na studia. W uczelni zagranicznej stypendysta Erasmusa jest zwolniony z opłat za studia i egzaminy. Jeżeli przysługuje Ci stypendium krajowe (np. socjalne lub za dobre wyniki w nauce), będziesz je otrzymywać również w czasie studiów za granicą..

Koordynator Programu Erasmus w PWSNS przekazuje studentowi przed wyjazdem wszelkie dane kontaktowe do uczelni partnerskiej. Należy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z biurem współpracy z zagranicą uczelni przyjmującej i poprosić, zwykle w języku angielskim (pomocny także język hiszpański) o pomoc w znalezieniu miejsca w akademiku lub kwaterze prywatnej.

Musisz wówczas spróbować zaliczyć go w terminie poprawkowym w uczelni partnerskiej, a jeśli nie będzie to możliwe, należy zgłosić ten fakt Koordynatorowi Programu Erasmus w PWSNS.

Studenci PWSNS w Gdyni realizują 3 miesiące praktyki zagranicznej.

Anna Symon-Zych
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon:
058 623 09 22 wew. 111
Wyślij e-mail
(opcjonalnie)